Product Description
Wheels
KIA Sportage (2014-2016) OEM WHEEL RIM 17×6.5 HOL# 74696A 74696B
Price range: $280.24 through $380.12
Wheel Specifications
| Bolt Pattern | 5-115mm |
|---|---|
| Offset | 40mm |
| Style | 5 Double Spoke |
| Placement | Front or Rear |
| Finish | Gray cut face |
| Material | Aluminum Alloy |
| Size | 17x6.5 |
| Condition | C |
BAM!
| Dimensions | 63193212 cm |
|---|---|
| Condition | USED – NOT REMANUFACTURED AS IS, REMANUFACTURED TO NEW +4 DAYS HANDLING |





