Product Description
Wheels
KIA Forte Optima Sorento (2011-2019) OEM WHEEL RIM 16×6.5
Price range: $223.24 through $323.12
Wheel Specifications
| Bolt Pattern | 5-115mm |
|---|---|
| Offset | 41mm |
| Style | 5 Double Spoke |
| Placement | Front or Rear |
| Finish | Silver |
| Material | Aluminum Alloy |
| Size | 16x6.5 |
| Condition | B MINUS |
BAM!
| Dimensions | 63193212 cm |
|---|---|
| Condition | USED – NOT REMANUFACTURED AS IS, REMANUFACTURED TO NEW +4 DAYS HANDLING |






