Product Description
Wheels
Jaguar X TYPE (2002-2003) OEM WHEEL RIM 16×6.5 HOL# 59706
$232.74 – $332.62
Wheel Specifications
| Bolt Pattern | 5-4.25" |
|---|---|
| Offset | 52.5mm |
| Style | X5 |
| Placement | Front or Rear |
| Finish | Silver |
| Material | Aluminum Alloy |
| Size | 16x6.5 |
| Condition | B MINUS |
BAM!
| Dimensions | 63193212 cm |
|---|---|
| Condition | USED – NOT REMANUFACTURED AS IS, REMANUFACTURED TO NEW +4 DAYS HANDLING |





