Product Description
Wheels
Hyundai GENESIS (2013-2016) OEM WHEEL RIM 19×8 HOL# 70841A 70841B
Price range: $308.74 through $408.62
Wheel Specifications
| Bolt Pattern | 5-115mm |
|---|---|
| Offset | 34mm |
| Style | 5 Double Spoke |
| Placement | Front |
| Finish | Hyper silver |
| Material | Aluminum Alloy |
| Size | 19x8 |
| Condition | B |
BAM!
| Dimensions | 63193212 cm |
|---|---|
| Condition | USED – NOT REMANUFACTURED AS IS, REMANUFACTURED TO NEW +4 DAYS HANDLING |





