Chevrolet TRAILBLAZER (2002-2006) 16×7 Aluminum Alloy Chrome 5 Spoke [05140]
Wheels
Chevrolet TRAILBLAZER (2002-2006) 16×7 Aluminum Alloy Chrome 5 Spoke [05140]
Price range: $218.49 through $318.37
Wheel Specifications
| Bolt Pattern | 6-5" |
|---|---|
| Offset | 50mm |
| Style | 5 Spoke |
| Placement | Front or Rear |
| Finish | Silver Machined |
| Material | Aluminum Alloy |
| Size | 16x7 |
| Condition | B MINUS |
BAM!
| Dimensions | 63193212 cm |
|---|---|
| Condition | USED – NOT REMANUFACTURED AS IS, REMANUFACTURED TO NEW +4 DAYS HANDLING |

![Chevrolet TRAILBLAZER (2002-2006) 16x7 Aluminum Alloy Chrome 5 Spoke [05140]](https://glennswheelpolishingtampa.com/wp-content/uploads/wheel_photos/image-1666887702.jpg)
![Chevrolet TRAILBLAZER (2002-2006) 16x7 Aluminum Alloy Chrome 5 Spoke [05140] - Image 2](https://glennswheelpolishingtampa.com/wp-content/uploads/2022/11/0005916_05140_228-watermarked.jpeg)



